0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Шпанска Жарама бара враќање во календарот

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Жарама, патеката крај Мадрид на која порано се возеше Шпанското Гранд При, бара начин да се врати во Формула 1 календарот.

Формула 1 веќе го објави најдолгиот календар во историјата со дури 24 Гранд При трки, каде нема место за Франција, се враќа Кина, а премиера ќе има и Лас Вегас, додека Монако си го задржа местото исто како и Белгија.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарноста на спортот е голема како никогаш до сега, така што шпанскиот весник Autopista посочи дека Мадрид сака да ја врати трката крај градот во календарот, а за тоа има доставено и писмо за намери. Дополнително, шпанска делегација се сретнала со официјални лица на Формула 1, вклучително и Стефано Доменикали за време на Италијанското Гранд При.

технички е можно и не е премногу скапо како градење на нова патека, жарама да се доведе до нивото потребно за организација на формула 1 трка – изјави јарно зафели, шефот на дормо кои работеа на одличниот зандворт.

Жарама беше домаќин на Големата награда на Шпанија помеѓу 1968 и 1981 годниа.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Мадрид делумно се откажува од трка

Градоначалникот на Мадрид ги намали шансите за организирање на трка во блиска иднина во шпанската престолнина.  Пред неколку...

И Мадрид сака Ф1 трка

Шпанската престолнина, кралскиот Мадрид, изрази интерес за организација на Формула 1 трка во иднина нудејќи фантастичен спортско-забавен...

Фетел: Крадците не украдоа многу

Себастијан Фетел изјави дека крадците на неговата торба во Шпанија не украле ништо вредно.  Неговиот торба беше украдена...

Палмер зачуден од тимските наредби во Ред Бул

Џулион Палмер верува дека Ред Бул ги направиле работите непотребно комплицирани со спроведувањето на тимските наредби меѓу...