0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Шумахер не губи мотивација и по тешката трка

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Мик Шумахер сеуште ги очеквува своите први поени во Формула 1 кои не успеа да ги освои во Канада иако беше најблизу до нив, но мораше предвреме да ја заврши трката поради проблем со моторот. 

Тој нема проблем со мотивацијата и по разочарувањето во Канада и стартот од шеста позиција. 

Очигледно беше фрустрирачки, но овие работи се случуваат. Тоа е Формула 1 и Мора да се проголтаат некои работи и да продолжиме позитивно после ова, но возбуден сум за наредната трка. Имавме брзина на трките и бевме добри на квалификациите. Немаме надградби и ова е истиот болид од почетокот на сезоната кој сеуште е одличен. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Дали тој ќе го прифати откажувањето во Канада, тој објасни:

Очигледно е потешко од тоа што се мисли бидејќи возиш во поени и мораш да се откажеш. Никогаш не е добро ова, Но јас сум тука и јас го сакам спортот. Сакам да возам и да се борам за поени, а сега ја имав таа можност. 

Со 13 трки до крајот, Шумахер се надева дека среќата ќе му се подобри. 

Среќата мора да се промени. Беше тешко денес и сме имале и потешки сезони, но сепак има уште трки пред нас. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Волф: Ни треба максимум од Баку

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...