Јос Верстапен: Макс може да победи на Имола

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Иако неговиот син не победи во Бахреин, Јос Верстапен е сигурен дека Ред Бул има победнички болид за секоја трка оваа сезона. 

Иако холанѓанецот доминираше на првата трка, сепак Луис Хамилтон дојде до победата. 

Сите го видовме тоа. Мерцедес имаа добра стратегија и добро е што оваа година знаеме дека може да дојдеме до победа на секоја трка. Не било одамна така – оптимист е јос.

Сепак, Мерцедес работи да го покрие недостатокот и да ја намали разликата со Ред Бул. 

И ние не спиеме. Сеуште сме будни. Знаеме што не чека и се подготвуваме – велат од бракли.. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема