0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Јос ќе биде во Сингапур и Јапонија, чека втора титула на Макс

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Јос Верстапен, таткото на Макс, најави дека ќе присуствува на следните две трки од календарот во сезоната очекувајќи неговиот син да освои титула.

Математички Ред Бул може со Верстапен да освои наслов уште претсојниот викенд на Марина Беј, но поверојатно е тоа да се случи на познатата Сузука.

макс има голема предност и изгледа на одличен пат да освои втора титула, но сепак да почекаме за тоа прво да се случи.

дефинитивно ќе одам во сингапур, а потоа, во зависност од резултатот, ќе одам и во јапонија. на крајот, не е битно каде ќе се освои титулата, битно е да се стигне до неа. целта е таа – посочи јос.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

50-годишниот холанѓанец се согласува дека доминацијата на неговиот син беше силно видлива на Хунароринг, Спа Франкошамп и славната Монца и покрај тоа што стартуваше од позадина.

тоа покажува колку е добар макс и болидот. ако не може д астартува од првиот ред поради промена на моторот, не е проблем.

Макс има 116 поени предност пред Шарл Леклер на шест трки до крајот и ако победи во Сингапур и дојде до најбрз круг, Леклер мора да биде најмалку 7ми за да остане теоретски во потера за насловот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Верстапен бесен: Ваква грешка не смее да се случи

Макс Верстапен доби информација да го прекине својот квалификациски круг на Марина Беј затоа што снемал гориво,...