0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Ќе гледаме уште две сезони Drive to Survive

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Нетфликс и Формула 1 најавија продолжување на серијалот Drive to Survive за уште две сезони. 

Од појавувањето во 2019 година, Drive to Survive стана едно од омилените шоуа на Нетфликс и во моментов има четири сезони. Снимањето на петтата сезона ќе се случува оваа година и сега стигна официјална потврда за тоа. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Во меѓувреме Нетфликс ја најави и шестата сезона до 2024 година. 

Формула 1 и Нетфликс потврдија дека популарната серија Drive to Survive е продолжена за петта и шеста сезона.

Серијата стекна огромна популарност и веќе ја видовме најголемата гледаност до сега. Со неверојатен пристап до забранетите делови на спортот, се гледа неверојатната борба и подготовките на тимовите за борбата во 2022 и 2023 година. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Новата сезона на Drive To Survive ќе ја надмине претходната

Според извршниот директор на Либерти Медиа, Грег Мафеи, неодамнешната сезона на шоуто Drive to Survive во Формула...

Ф1 има забелешки за серијата на Нетфликс

Формула 1 планира да зборува за тоа како Нетфликс направиле лажна драма откако стигнаа многу поплаки од...

Доменикали ќе разговара со возачите кој го бојкотираат Нетфликс

Главниот извршен директор на Формула 1, Стефано Доменикали, ќе разговара со возачите кои се закануваат дека ќе...