- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ќе промовира ли Ред Бул, ден пo Ферари ?

Според британските медиумите, Ред Бул ќе го откри својот болид за 2020 година на 12 Февруари, еден ден по до сега единствената потврдена промоција која ќе ја има Скудерија Ферари на 11 Февруари.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Италијанците уште во Декември го открија својот датум за промоција и тоа ќе биде цели 8 денови пред првиот од двата предсезонски тестови. Тогаш шефот Матиа Биното изјави дека нивното прикажување на болидот ќе биде помешу првите.

Традиционално Ред Бул работи до последен ден пред почетокот на тестовите, но доктор Хелмут Марко најави дека годинава подраниле со болидот и дека се пред првичниот распоед.

Макс Верстапен веќе се обврза на верност кон тимот до крајот на 2023 година, а германски Motorsport-Magazin тврди дека новиот Ред Бул ќе го видиме на 12 Февруари.

So just days after Max Verstappen’s new contract through 2023 was announced, Germany’s Motorsport-Magazin.com now claims Red Bull’s 2020 launch will be a day later than Ferrari’s, on February 12.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Ботас: Не смеам да си дозволам трки без поени

Финецот Валтери Ботас призна дека не смее да си дозволи уште трки без поени, како онаа на Силверстон, во неговата борба за...

РЕЗУЛТАТИ

В. Британија: Хамилтон се довлечка до победа во драматична завршница

Луис Хамилтон стигна до својата трета последователна победа од сезоната и седма на Британското Гранд При поминувајќи ја финиш линијата на 3 тркала во...

популарно

В. Британија: Хамилтон се довлечка до победа во драматична завршница

Луис Хамилтон стигна до својата трета последователна победа од сезоната и седма на Британското Гранд При поминувајќи ја финиш линијата на 3 тркала во...