0 ден

Нема производи во кошничката.

Џеки Стјуарт ги сака Ландо и Џорџ за шампиони

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Трикратниот Формула 1 првак, Џеки Стјуарт, призна дека преферира титула за Ландо Норис или Џорџ Расел наместо нов наслов за Луис Хамилтон.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Иако црномурестиот британец е на делба на првото место по бројот на освоени титули, Џеки смета дека на спортот му треба нешто нови. Ланската година беше силна за Норис и Расел, Ландо го уништи својот колега, а Џорџ го остави зад себе Луис.

има одлични возачи во моментов, а тројца од најдобрите се од британија. го имаме луис хамилтон кој констатно победуваше, но за жал за германски производител. но, германцит есвоите болиди ги прават во бракли затоа што британија е главно место за технологијата во моторспортот.

би сакал некој млад британец да освои титула годинава, тоа би било прекрасно, фантастично – посака стјуарт во својата изјава за Express.

“Сребрениет стрели“ имаа тешка 2022 година и “паднаа“ на 3то место во конструкторскиот поредок во една од најлошите сезо иза нив. Пад во перформансите забележа и Мекларен.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ