🎥 Албон и Гасли има феноменална борба

Александер Албон и Пјер Гасли имаа одлична битка во Сочи. Можеби сето тоа беше по малку лично поради фактот што токму Алекс го зазема местото на французинот во Ред Бул, но секако жестоко, силно, но пред се чисто се бореа.

НАЈНОВО

Рикардо повторно се чувствува нормално на тест

Даниел Рикардо откри дека повторно се чувствува нормално и добро за време на тестот со Рено откако призна дека лани морал да ги потисне...

популарно

Ферари го решиле проблемот со болидот

Познатиот Лео Турини, инсајдер со темелно познавање на состојбите во Ферари, откри дека во Маранело се на вистински пат со својот болид откако минатиот...