🎥 Албон против Саинз – мерак за очи

Дуелот Карлос Саинз против Алекс Албон беше машки, интензивен и мерак за гледање.

Возачот на Ред Бул нападна каде што никој не очекуваше и ја превзема позицијата на Карлос. Но, шпанецот на двојниот Ледесмо врати и го истурка конкурентот од патеката.

НАЈНОВО

Норис: Бевме добри затоа што не “летнавме во облаци“

Ландо Норис смета дека Мекларен искористиле многу затоа што останале присебни по одличните резлтати сезонава, не летнале во облаци и продолжиле да работат. По разочарувачките...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Бахреин: Ферари се самоуништи и му подари победа на Мерцедес

Со многу среќа, со премногу среќа, Мерцедес стигнаа до нова 1-2 победа, втора за нив годинава на втората трка од календарот, а најзаслужни за...