🎥 Алонсо со луда пируета на Дакар

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Фернандо Алонсо имаше лудо превртување на 10та етапа од престижното рели Дакар.

Приоѓајќи на една дина, шпанецот се прецени и неколку пати го изврте својот Тојота Хилукс, но по се изгледа возилото навистина е бесмртно.

НАЈНОВО

Поранешниот шеф на Катерхам обвинет за поткуп

Поранешниот шеф на пропаднатиот Формула 1 тим Катерхам, Тони Фернандес, е во центарот на скандал за поткупување во кој е вклучен производителот на авиони...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Бахреин: Ферари се самоуништи и му подари победа на Мерцедес

Со многу среќа, со премногу среќа, Мерцедес стигнаа до нова 1-2 победа, втора за нив годинава на втората трка од календарот, а најзаслужни за...