🎥 Ботас безгрешно и чисто си го врати водството

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Валтери Ботас го загуби водството на трката во Турција единствено кога менуваше гуми и тие 10-тина кругови трката ја поведе Шарл Леклер.

Но, возачот на Ферари не можеше со ритамот на Мерцедес и новите интермедиа на финецот, така што загуби позиција при чист дуел.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема