- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? Ботас и Гросжан направија глупост во Т2

Валтери Ботас и Роман Гросжан направија глупост со својот судар во вторите 90 минути во Петок.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Финецот на Мерцедес мислеше дека има простор во внатрешниот дел од кривината, онаму каде Роман мислеше дека нема никој.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Норис со ограничен тренинг поради болки во грбот

Ландо Норис одлучил да го ограничи своето возење во Т2 за втората трка во Австрија во обид да ја намали болката во...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...