🎥 Вака звучеше победата на Леклер на италијански Sky

Прославата и возбудата на коментаторот на италијански Sky по победата на Шарл Леклер во Монца беше празник за уши.

НАЈНОВО

Леклер сака борба за титула со Себ

Шарл Леклер повторно уверува дека има здрав однос со својот колега Себастијан Фетел откако машки се бореа во текот на сезоната што доведе до...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Бахреин: Ферари се самоуништи и му подари победа на Мерцедес

Со многу среќа, со премногу среќа, Мерцедес стигнаа до нова 1-2 победа, втора за нив годинава на втората трка од календарот, а најзаслужни за...