- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Вака Кими влезе во бокс и доби казна

Кими Раиконен влезе неправилно во боксот откако на патеката се појави второто безбедносно возило, но доби казна од 5 секунди за тоа.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Интересна беше конверзацијата со тимот преку радио додека финецот се интересираше зошто добил казна.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Хорнер: Потисната сила во 2021 треба да биде уште помала

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека ФИА требала уште повеќе да ја намали потисната сила на болидите за 2021...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вебер предупредува: Леклер може да замине во иднина

Марк Вебер смета дека падокот треба да внимава на Шарл Леклер затоа што со заминувањето на Себастијан Фетел од тимот, младиот возач од Монако...