🎥 Вака Себ влегува во бокс кога му се брза

Себастијан Фетел немаше многу време за губење при своето второ менување на гуми. Во обид да загуби колку што може помалку време во гаражата, Фетел нагло запре пред линијата која означува ограничување на брзината.

НАЈНОВО

Стаинер ја откри причината за сударот на Магнусен

Скршен осигурувач на тркалото довел до сударот на Кевин Магнусен на последниот ден од првиот предсезонски тест во Барселона, но и покрај изгубеното време...

популарно

Откако мина првиот тест со Ферари, Пирели го објави распоредот

Шарл Леклер и Ферари ја почнаа оваа Формула 1 сезона одработуваји тест за Пирели и 18-инчните тркала кои ќе треба да се возат следната...