- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? Вака Хамилтон пресече во 2016, но никој не го казни

Себастијан Фетел погреши во 48от круг на кривината број 4 во Канада и плати со 5 секунди кои го чинеа победа.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Сличен маневар имаше и Луис Хамилтон во Монако во 2016 година кога беше нападнат од Макс Верстапен.

Британецот ја пресече шиканата без никаква намера да запре, но казна немаше.

Коментар ?

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Хамилтон на два казнени поени од забрана за трка

Луис Хамилтон е на само еден инцидент од забрана за трка во Формула 1 откако поради пробите за старт на погрешно место во пресрет...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...