🎥 Верстапен против Ботас, без трошка мака

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Мерцедес тактички го поставија Валтери Ботас пред Макс Верстапен на стартот на трката во Сочи за да го забавува напредокот на холанѓанецот.

Но, Ред Бул како да немаше Мерцедес пред себе, Верстапен го прелета Ботас.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема