🎥 Верстапен уживал во првото возење на РБ16

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Верстапен уживал во првото возење на РБ16

Макс Верстапен уживал во мошне позитивниот ден возејќи го новиот болид на Ред Бул за 2020 година на патеката Силверстон. Холанѓанецот ги помина првите кругови...

популарно

🎥 Алфа Таури ја запалија Хондата

По неколку екипи и новоименуваниот тим на Торо Росо, односно сега Скудерија Алфа Таури доби можност да го запали моторот на Хонда, РА620Х, за...