? Во Алфа Ромео се подготвени за новата сезона

Екипата на Алфа Ромео Орлен Рејсинг очигледно е подготвена за почеток на новата сезона, откако споделија видео запис од нивната фабрика во присуство на голем дел од своите вработени и исчекување од првото палење на нивниот агрегат.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Одложено и Канадското Гранд При

Големата награда на Канада официјално е додадена на листата на одложени настани од Формула 1 календарот за 2020 година поради пандемијата на Ковид-19 вирусот...

популарно

Мерцедес ги поставија условите за нивното учество во Ф1

Шефот на Дајмлер, Ола Калениус, ги постави условите и правилата под кои Мерцедес би продолжиле во Формула 1. Иако никој не очекува шесткратните шампиони да...