🎥 Грешката на Кими која го чинеше пласман во топ 10

Кими Раиконен изгледно имаше шанса да се пласира во топ 10 на квалификациите за Руското Гранд При, но финецот имаше грешка на излезот од последниот свиок во својот летечки круг.

Болидот на Кими пролизга низ свиокот што го чинеше доволно време за да не влезе во К3. Нормално, Кими беше вокален како и вообичаено.

НАЈНОВО

Перез свесен: Ризикувавме со новата филозофија

Серхио Перез смета дека новата филозофија на болидот за оваа тркачка сезона е многу добар чекор, но во исто време и многу голем ризик...

популарно

Ферари го решиле проблемот со болидот

Познатиот Лео Турини, инсајдер со темелно познавање на состојбите во Ферари, откри дека во Маранело се на вистински пат со својот болид откако минатиот...