- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Добредојде назад Нико

Нико Хулкенберг е замената за Серхио Перез во Рејсинг Поинт откако мексиканецот беше позитивен на Ковид-19 вчера.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ова е враќање на германецот во Формула 1 откако лани беше прекуброен во Рено и замина од екипата.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Албон имаше претекнувања за во книга

Александер Албон стартуваше од 9то место, а трката ја заврши 4 позиции подобро. Британецот со тајландско потекло се изнапретекнува, кое од кое претекнување поубави за...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...