? Дуото на Мекларен одвај чека на епизодата од Германија

Возачите на Мекларен, Ландо Норис и Карлос Саинз, имаат гледано делови од втората сезона на Нетфликс серијалот Drive to Survive, а двајцата едвај чекаат да ја гледаат целата епизода од распадот на Мерцедес на домашната трка во Германија.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Првата сезона од серијалот на Нетфликс кој ја следи Формула 1 одзади сцена доби одлични критики, а за прв пат во втората сезона ќе ги видиме и Мерцедес и Ферари. За жал за Мерцедес, тимот кој доминираше во последните шест години, камерите беа фокусирани кон нив токму во погрешен момент.

НАЈНОВО

Одложено и Канадското Гранд При

Големата награда на Канада официјално е додадена на листата на одложени настани од Формула 1 календарот за 2020 година поради пандемијата на Ковид-19 вирусот...

популарно

Мерцедес ги поставија условите за нивното учество во Ф1

Шефот на Дајмлер, Ола Калениус, ги постави условите и правилата под кои Мерцедес би продолжиле во Формула 1. Иако никој не очекува шесткратните шампиони да...