🎥 Дуото на Торо Росо, вистински пример за чисто тркање

Даниил Квјат и Александер Албон имаа интересен дуел за време на Унгарското Гранд При на Хунгароринг, последната трка пред летната пауза.

Воедно, ова може да се истакне и како пример за навистина чисто тркање помеѓу не само двајца возачи, туку и тимски колеги.

НАЈНОВО

Мерцедес нема бара возачи се до одлуката на Хамилтон

Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, вели дека нема да почне со потрага по други врвни возачи за 2021 година се додека не ги...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Вилнев смета дека Леклер ги задржувал Ферари сезонава

Жак Вилнев смета дека нетрпеливиот Шарл Леклер ги задржувал и забавувал Ферари оваа тркачка сезона. Никогаш недокажаниот Формула 1 првак од 1997 година смета дека...