- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Еве зошто беше казнет Хамилтон

Два стартни обиди за време на круговите кон гридот му донесоа казна на Луис Хамилтон од вкупно 10 секунди.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тој се консултирал со својот инженер во врска со тоа каде смее да проба старт, но се чини дека и Боно “немал поима“.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Вилнев: Развојот на Ферари е насочен кон Леклер

Поранешниот Формула 1 првак, Жак Вилнев, смета дека целиот развој на овогодинешниот болид на Скудерија Ферари е насочен да му одговара на...

РЕЗУЛТАТИ

Португалија: Хамилтон го сруши Шумахер, 92ра победа за шампионот

Луис Хамилтон го сруши Михаел Шумахер од првото место на вечната листа на победници со својот триумф на Португалското Гранд При што беше победа...

популарно

Мерцедес објаснија зошто не му дозволиле софт на Ботас

Тото Волф објасни дека Мерцедес биле “тврди“ во својата одлука во однос на планираната стратегија за Валтери Ботас на Португалското Гранд При и покрај...