- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Емотивно од Саинз: Драго Мекларен семејство | Благодарам

Карлос Саинз со емотивно видео што би се рекло “од срце“ им се обрати на сите во Мекларен да им се заблагодари за се што се случувало изминатава година. Погледнете.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Господин претекнувам од надвор – Роман Гросжан

Роман Гросжан имаше одличен старт на Руското Гранд При и мина куп болиди од надворешната страна, нешто што сезонава е заштитен знак на Александер...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...