- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Зандворт од птичија перспектива

Доколку светот беше во вообичаена состојба, во Зандворт периодов ќе имаше полни раце работа како пдоготовка за враќање на Холандското Гранд При за прв пат во календрот од 1985 година. но пандемијата со Ковид-19 го остави реновираниот автодром празен.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Холанѓаните веќе ја одложија својата трка во надеж дека Либерти Медиа ќе скрои добар календар и ќе ги вметне подоцна во текот на сезоната, а трка без публика според шефот на настанот, Јан Лемерс, не доаѓа во предвид.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Квјат во облаци: Кога не грешиме сум најдобар, можам да летам

Даниил Квјат ја пофали одличните перформанси на АлфаТаури и добриот ритам на болидот на домашниот настан во Русија, велејќи дека не можеле...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...