- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? “Запали“ и новото Ферари

Откако Мерцедес и Мекларен ги стартуваа моторите во своите болиди, истото го направија и Скудерија Ферари.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Италијанците се пофалија со звукот од својот агрегат кој го стартуваа во фабриката во Маранело.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Ботас: Не смеам да си дозволам трки без поени

Финецот Валтери Ботас призна дека не смее да си дозволи уште трки без поени, како онаа на Силверстон, во неговата борба за...

РЕЗУЛТАТИ

В. Британија: Хамилтон се довлечка до победа во драматична завршница

Луис Хамилтон стигна до својата трета последователна победа од сезоната и седма на Британското Гранд При поминувајќи ја финиш линијата на 3 тркала во...

популарно

В. Британија: Хамилтон се довлечка до победа во драматична завршница

Луис Хамилтон стигна до својата трета последователна победа од сезоната и седма на Британското Гранд При поминувајќи ја финиш линијата на 3 тркала во...