🎥 Збрката што Ферари сами си ја направија

Тимското радио кое беше пренесено во етер за време на трката во Русија, или збрката која Скудерија Ферари сами си ја направија.

НАЈНОВО

Перез свесен: Ризикувавме со новата филозофија

Серхио Перез смета дека новата филозофија на болидот за оваа тркачка сезона е многу добар чекор, но во исто време и многу голем ризик...

популарно

Ферари го решиле проблемот со болидот

Познатиот Лео Турини, инсајдер со темелно познавање на состојбите во Ферари, откри дека во Маранело се на вистински пат со својот болид откако минатиот...