- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? И да сакаа, Леклер и Фетел не можеа да направат поголема глупост !

Со зборови тешко се опишува глупоста што Шарл Леклер и Себастијан Фетел ја направија во Бразил и донесоа голем срам за Ферари.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Откако неколку кругови по ред Фетел не најде начин да го мине Албон, во 67от круг Шарл го нападна и чисто го мина својот колега на првата кривина. Есовите на Сена ги мина пред Себ, но германецот сакашт да се врати во игра и несмасно го закачи својот колега. Две дупнати гуми и две незавршени трки е епилогот на глупоста на двајцата возачи во црвено.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Хамилтон на два казнени поени од забрана за трка

Луис Хамилтон е на само еден инцидент од забрана за трка во Формула 1 откако поради пробите за старт на погрешно место во пресрет...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...