- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? И Леклер “ја проба“ оградата

“Да не остане покусо“ и Шарл Леклер тргна по стапките на својот колега Себастијан Фетел и имаше контакт со оградата иако помал одошто насвојот германски колега.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Верстапен со подобри петочни сесии од минатиот викенд

Макс Верстапен вели дека Ред Бул се во подобра форма со нивниот болид викендов споредено со претходниот откако вториот тренинг за Штаерското...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...