🎥 Како да не ги сакате Мекларен? … Реакцијата на Саинз како скеч од К15

Карлос Саинз стигна до втор последователен пласман на петто место за Големата Награда на Унгарија, но иако можеби во Германија тоа беше “на среќа“ поради условите, на Хунгароринг шпанецот извозе одлична трка и сосема заслужено стигна до резултатот.

Досега во сезоната и Саинз и неговиот тимски колега, Ландо Норис, го заслужија нашето внимание со нивните искрени, возбудливи и комични реакции во повеќе наврати, а реакцијата на Саинз по финишто на Унгарското Гранд При не беше исклучок.

НАЈНОВО

Диетата на Хамилтон виновна за физичкиот и ментален успех

Луис Хамилтон понуди нови детали во врска со тоа како неговата диета базирана на растителна храна му помогнало да реши многу здравствени проблеми со...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Леклер го задржува подиумот, 50.000 евра казна за Ферари

Шарл Леклер избегна дисквалификација од резултатот на трката во Абу Даби и ќе го задржи третото место на подиумот, но Ферари се казнети а...