- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Како Саинз го виде карамболот во 7от круг

Карлос Саинз беше дел од инцидентот во првиот круг кога се изврте откако беше удрен од позади, но во 7от круг беше дел од карамболот во задниот дел од поредокот кој заврши со 4 уништени болиди.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шпанецот удри во пребавните Џовинаци од Алфа Ромео и Латифи од Вилијамс кои неочекувано кочеа за време на рестартот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Хорнер: Потисната сила во 2021 треба да биде уште помала

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека ФИА требала уште повеќе да ја намали потисната сила на болидите за 2021...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вебер предупредува: Леклер може да замине во иднина

Марк Вебер смета дека падокот треба да внимава на Шарл Леклер затоа што со заминувањето на Себастијан Фетел од тимот, младиот возач од Монако...