- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Карамболот виден од аголот на Џовинаци

Карамболот од 7от круг виден како што го преживеа Антонио Џовинаци.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Итлијанецот најпрви не можеше да го избегне пребавниот Хаас, а по сударот со Магнусен удри во Николас Латифи од Вилијамс кој беше лево од него.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Хорнер: Потисната сила во 2021 треба да биде уште помала

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека ФИА требала уште повеќе да ја намали потисната сила на болидите за 2021...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вебер предупредува: Леклер може да замине во иднина

Марк Вебер смета дека падокот треба да внимава на Шарл Леклер затоа што со заминувањето на Себастијан Фетел од тимот, младиот возач од Монако...