- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Круг околу Имола, благодарение на Михаел Шумахер

Формула 1 и официјално го прошири календарот за 2020 година, додавајќи ги патеките во Портимао, Нирбургринг и Имола, со што вкупниот број се искачи на 13 потврдени Гранд При викенди.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Врвот на моторспортот одамна не присуствувал на оваа легендарна патека, затоа да се потсетиме како изгледа еден круг околу Имола, благодарение на Михаел Шумахер.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Гасли гневен на пласманот

Пјер Гасли не можеше да го скрие разочарувањето во разговорот преку тимското радио со екипата по лошата трка на Силверстон. Упорно бараше објаснување и упорно...

РЕЗУЛТАТИ

Британија: Макс Верстапен ги победи Мерцедес

Макс Верстапен сам ги победи Мерцедес и ја донесе првата победа за Ред Бул на домашната трка од 2012 година кога Марк Вебер триумфираше...

популарно

Ферари ги решија своите проблеми, па сега се вмешаа во копирањето на Рејсинг Поинт

На ден пред сослушувањето од ФИА во однос на легалноста на болидот на Рејсинг Поинт, Ферари достави барање до Формула 1 барајќи...