- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? Ландо го “издаде“ датумот за промоција на Мекларен

Мекларен искористија иновативен начин на откривање на датумот за промоција на својот болид за 2020 година кога Ландо Норис “ненамерно“ го издал датумот на кој ќе биде откриен ивниот болид за претсојната сезона.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Младиот британец преку видео во живо на youtube требало да им ја покаже на фановит евнатрешноста на Мекларен Технолошкиот Центар додека се случуваше состанок на кој се разговарало за промоцијата на МЦЛ35 болидот на тимот. Договорот се случувал пред екран кој покажувал папаја портокалов болид и на кој било испишано “Доверливо“.

Видеото продолжува со прашање на Норис до присутните во врска со датумот на промоција на новиот болид кој тој и Саинз ќе го возат сезонава.

чув дека ќе биде промовиран на 13 февруари – запраша ландо.

така е, зек ми кажа, ќе биде на 13 – одговорил некој од присутните.

Потоа преносот во живо бил исклучен за да се добие поголема мистерија околу целата претстава, така што останува да се види дали било навистина ненамерно или пак било добро испланиран момент.

Набрзо потоа Мекларен го потврдија датумот, а промоцијата ќе биде во нивната фабрика во Вокинг.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Хамилтон на два казнени поени од забрана за трка

Луис Хамилтон е на само еден инцидент од забрана за трка во Формула 1 откако поради пробите за старт на погрешно место во пресрет...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...