- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Леклер за влакно не го “опна“ Фетел

Ферари ги пушти двата болиди заедно на последниот К2 круг, но тоа можеше многу да ги чини откако Себастијан Фетел загуби контрола и заврши во оградата, а малку фалеше Леклер да удри директно во него.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Биното задоволен што Саинз ќе вози за него догодина

Матиа Биното е многу среќен и задоволен со изборот кој тимот го направи за замена на Себастијан Фетел следната сезона. Слабниот тим од Маранело одбра...

РЕЗУЛТАТИ

Португалија: Хамилтон го сруши Шумахер, 92ра победа за шампионот

Луис Хамилтон го сруши Михаел Шумахер од првото место на вечната листа на победници со својот триумф на Португалското Гранд При што беше победа...

популарно

Мерцедес објаснија зошто не му дозволиле софт на Ботас

Тото Волф објасни дека Мерцедес биле “тврди“ во својата одлука во однос на планираната стратегија за Валтери Ботас на Португалското Гранд При и покрај...