- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Леклер ја заборави девојката тркајќи се

Шарл Леклер занесено се тркаше “онлајн“ и се “стримаше“ на својот Твич профил, заборавајќи дека неговата девојка треба да дојде кај него. Поради слушалиците, не го чул ѕвончето, така што таа морала да се претплати на неговиот профил за да му каже да и отвори врата.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Квјат во облаци: Кога не грешиме сум најдобар, можам да летам

Даниил Квјат ја пофали одличните перформанси на АлфаТаури и добриот ритам на болидот на домашниот настан во Русија, велејќи дека не можеле...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...