🎥 Лош почеток на викендот за Себ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Себастијан Фетел имаше лош почеток на тркачкиот викенд откако буквално во самиот крај на 90те минути  се изврте на 19та кривина од патеката и заврши со контакт во оградата.

Себаст

НАЈНОВО

Цесаре Фиорио објасни зошто преговорите со Фетел се одложени

Себастијан Фетел ќе се надева дека 2020 година ќе биде подобра од 2019 за да заслужи нов договор. Поранешниот спортски директор на Ферари, Цесаре Фиорио,...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Се повеќе гласини дека новиот Ферари “не чини“

Откако инсајдерот и добар познавач на приликите во Маранело, Лео Турини, напиша дека податоците од аеродинамиката на новиот болид на Ферари се лоши, а...