🎥 “Лудиот“ Ландо се збогува со својот инженер

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ландо Норис е навистина посебен карактер, а начинот на кој се зборува со својот иженер кој заминува од Мекларен на крајот на годината е “да пукнеш од смеа“.

НАЈНОВО

Цесаре Фиорио објасни зошто преговорите со Фетел се одложени

Себастијан Фетел ќе се надева дека 2020 година ќе биде подобра од 2019 за да заслужи нов договор. Поранешниот спортски директор на Ферари, Цесаре Фиорио,...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Се повеќе гласини дека новиот Ферари “не чини“

Откако инсајдерот и добар познавач на приликите во Маранело, Лео Турини, напиша дека податоците од аеродинамиката на новиот болид на Ферари се лоши, а...