🎥 Мајсторски … smooth operator “лапна“ поен

Развојот на настаните во Абу Даби велеа дека на Карлос Саинз му треба поен за да си го осигура 6то место во поредокот како најдобар од останатите. Smooth operator, како што самиот се нарекува, испорача претекнување за поен во последниот круг и си го засужи пласманот.

НАЈНОВО

Марко: Ред Бул има договор со Астон Мартин

Хелмут Марко ги негира шпекулациите дека Ред Бул би можел да го загуби главниот спонзор. Ние имаме договор - изјави Марко, следејќи по вести дека...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Вилнев смета дека Леклер ги задржувал Ферари сезонава

Жак Вилнев смета дека нетрпеливиот Шарл Леклер ги задржувал и забавувал Ферари оваа тркачка сезона. Никогаш недокажаниот Формула 1 првак од 1997 година смета дека...