- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? Мекларен го стартуваше моторот

Мекларен успешно го покрена моторот во својот болид за 2020 година и истото го направи во својата фабрика во Вокинг.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Моторот на Рено во МЦЛ35 пакетот беше успешно стартуван пред персоналот на екипата, вклучително и Главниот извршен директор, Зек Браун како и шефот на тимот, Андреас Сеидл.

Достапниот материјал беше многу внимателно снимен за д ане покаже никаков детал од новиот болид за претсојнава сезона.

Ова е трета и последна година од соработката на тимот со Рено, а претходно беше најавено дека 13 Февруари е денот кога болидот ќе биде промовиран. Екипата останува со Карлос Саинз и Ландо Норис во кокпитот, а цел е да се доближат до врвнаата тројка.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Хамилтон на два казнени поени од забрана за трка

Луис Хамилтон е на само еден инцидент од забрана за трка во Формула 1 откако поради пробите за старт на погрешно место во пресрет...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...