- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Мик го провозе легендарното Ф2004 на татко му

Мик Шумахер доби многу ретка можност во пресрет на Тосканското Гранд При на Муџело.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Како дел од прославата на 1000та Гранд При трка на Скудерија, Мик Шумахер доби можност да го провози легендарното и доминантно Ферари Ф2004 со кое татко му стигна до својата последна шампионска титула.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Хорнер: Потисната сила во 2021 треба да биде уште помала

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека ФИА требала уште повеќе да ја намали потисната сила на болидите за 2021...

РЕЗУЛТАТИ

Тоскана: Лу-Ди-Ло на Муџело во кое Хамилтон победи

Доколку Формула 1 шефовите сметаат дека Тосканското Гранд При ќе биде во календарот само оваа година мора да смислат многу добра причина за тоа...

популарно

Вебер предупредува: Леклер може да замине во иднина

Марк Вебер смета дека падокот треба да внимава на Шарл Леклер затоа што со заминувањето на Себастијан Фетел од тимот, младиот возач од Монако...