- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Михаел Шумахер: Создавањето на легендата

Откако неделава Михаел Шумахер во гласање на официјалниот Формула 1 вебсајт беше прогласен за највлијателен човек во историјата на Форула 1, ред е да се погледне и еден официјален документарец од Формула 1 за животот и делото на Црвениот Барон.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Рено ќе користи ден за снимање за да вози Алонсо

Враќањето во кокпит на Формула 1 болид за Фернандо Алонсо може да биде многу скоро откако Сирил Абитебул најави можност тимот да користи де...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...