🎥 Моментот на одлука, Верстапен против Хамилтон

Кругот број 67 кога Хамилтон се доближи во ДРС зоната на Верстапен, нападна и доста лесно мина превземајќи го водството и по три кругови победувајќи по седми пат на Унгарското Гранд При.

НАЈНОВО

Диетата на Хамилтон виновна за физичкиот и ментален успех

Луис Хамилтон понуди нови детали во врска со тоа како неговата диета базирана на растителна храна му помогнало да реши многу здравствени проблеми со...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Леклер го задржува подиумот, 50.000 евра казна за Ферари

Шарл Леклер избегна дисквалификација од резултатот на трката во Абу Даби и ќе го задржи третото место на подиумот, но Ферари се казнети а...