? Најава за новиот Drive to Survive сезона 2

Нетфликс веќе ја пушти најавата за втората сезона од ултра успешниот Drive to Survive кој ќе биде премиерно прикажан на 28 Февруари.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Рокит му должи 10 милиони фунти на Вилијамс

Откако минатата недела беше објавено дека соработката помеѓу Вилијамс и нивниот главен спонзор, Рокит, прекува веднаш, тимот потврди дека нивните обврски кон спонзорот биле...

популарно

Ферари со 20 “коњи“ повеќе во Австрија

Ферари цели да покаже посилен мотор уште на првата трка на Ред Бул Ринг во Австрија каде италијанците ќе донесат мотор со 20 коњски...