🎥 Несмасното менување во Мекларен кое Саинз скапо го плати

Стратегијата и промената на гуми кои многу често годинава беа силна страна на Мекларен, во Италија им загубија поени. Предното десно тркало на Саинз не беше соодветно монтирано, така шт овозачот мораше да се паркира крај патеката по излегувањето од боксот.

НАЈНОВО

Ботас: Повторување на 2018 ќе ме чинеше место во Мерцедес

Валтери Ботас смета дека тој ќе го загубел возачкото место во Мерцедес доколку се повторела 2018 година, но наместо тоа тој ја обновил љубовта...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Бахреин: Ферари се самоуништи и му подари победа на Мерцедес

Со многу среќа, со премногу среќа, Мерцедес стигнаа до нова 1-2 победа, втора за нив годинава на втората трка од календарот, а најзаслужни за...