- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

? Новиот Мерцедес В11 … ќе донесе ли седма двојна титула ?

Традиционално, преку социјалните мрежи, Мерцедес откри слики од својот најнов В11 болид кој треба да им донесе седма двојна титула. Ќе успее ли во тоа?

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Мерцедес во прашалници околу проблемите на Луис

Тото Волф откри дека екипата е во прашалници откако Луис Хамилтон имаше слаба втора петочни тренинг сесија за Штаерското Гранд При по која изјави...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...