🎥 Норис можеби треба да смири страсти при славење :)

По освојување на второто место за Мекларен во Унгарија, Ландо Норис сепак ќе зажали за инцидентот на подиумот.

Возачот на Мекларен повторно сакаше да го покаже својот традиционален начин на прослава со шампањ кога го удира од подот, но овој пат тоа заврши со кршење на трофејот на победникот, Макс Верстапен.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ