🎥 Ова не е начин Перез да ја врати формата

Серхио Перез најави дека целта за Унгарското ГП е да ја врати формата по серија лоши викенди на изминатите шест трки.

Мексиканецот сепак го започна викендот во Будимпешта на најлош можен начин откако излета и удри во заштитните бариери по само 4 изминати минути од првиот слободен тренинг.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ