- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

🎥 Окон изведе дводневен тест со Рено во Австрија

Естебан Окон имаше тест со Рено во текот на два дена на патеката Ред Бул Ринг во Австрија, пред почетокот на сезоната следниот месец.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Рено се подготвуваат за новата кампања со приватен тест на Спилберг користејќи го болидот од 2018 година. Правилата во Формула 1 забрануваат една екипа да изведе неограничен тест со моменталните болиди, поради што неколку тимови користат болиди кои се барем 2 години постари со цел да имаат неограничена километража.

Даниел Рикардо го започна тестот во Вторник, возејќи 115 кругови, а потоа го предаде Р.С.18 на новиот тимски колега, Естебан Окон. Французинот помина 145 круга, или 614 километри.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I’ve missed this so much, 145 laps done ahead of the 🇦🇹 Grand Prix 🇦🇹 feeling fresh, feeling ready, and more 😬😎 #EO31 #F1isBack

A post shared by Esteban Ocon®🇫🇷 (@estebanocon) on

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Ботас: Не смеам да си дозволам трки без поени

Финецот Валтери Ботас призна дека не смее да си дозволи уште трки без поени, како онаа на Силверстон, во неговата борба за...

РЕЗУЛТАТИ

В. Британија: Хамилтон се довлечка до победа во драматична завршница

Луис Хамилтон стигна до својата трета последователна победа од сезоната и седма на Британското Гранд При поминувајќи ја финиш линијата на 3 тркала во...

популарно

В. Британија: Хамилтон се довлечка до победа во драматична завршница

Луис Хамилтон стигна до својата трета последователна победа од сезоната и седма на Британското Гранд При поминувајќи ја финиш линијата на 3 тркала во...